strona autorska
Robert S Węgrzyn

Korona głupoty

#życie #przemyślenia #ludzie #relacje #koronawirus #kraj

W moje naturze nie ma genu panikarza. Każdy kto mnie zna, wie doskonale, że mam duży dystans do wszystkiego i wszystkich. Trudno by mnie też chyba nazwać asekurantem, bo wiele razy udowodniłem, że skoki na głęboką wodę przytrafiały mi się wielokrotnie. Z drugiej strony, staram się zawsze najpierw posiąść jakąś wiedzę a dopiero potem ryzykować.

Gdy patrzę na beztroskie życie naszego społeczeństwa w obliczu szalejącego wirusa, mam wrażenie a nawet jestem pewny, że reguła Pareta obowiązuje także w tej sytuacji. Mówiąc oględnie, większość naszego narodu nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia. Można by lekceważyć nawoływania władz i lekarzy gdyby nie fakty zaistniałe w Chinach czy we Włoszech. To już nie jest jakaś odległa ebola czy malaria. To dzieje się tu i teraz. Tempo kolejnych zachorowań jest niesamowite. Z dnia na dzień w całej Europie przybywa zarażonych. U nas jednak pełen luzik. Organizuje się nadal wielkie imprezy, targi, spotkania. I nawet jeśli za chwilę władze tego zabronią to jedno ognisko pozostanie, bo nasz naród tak ma, jeszcze jedno źródło rozwlekania choroby. Oczywiście chodzi o kościół. We Włoszech zdecydowano o odwołaniu wszelkich mszy do kwietnia, jednak jakoś trudno mi sobie wyobrazić to u nas. Zamiast odwołać msze, nasi kapłani organizują przemarsze różańcowe w intencji powstrzymania wirusa. Ja rozumiem, że życie wieczne lesze od tego na tym ziem padole, jednak pokazuje to jak nieodpowiedzialni są ci, którzy na co dzień próbują uchodzić za zbawców i nauczycieli ludzkości. Jedyne do czego są zdolni to hasła, że wirus to kara boska za homoseksualizm.

Niestety z ludźmi już tak jest, że jak się im czegoś nie zabroni to sami nie są w stanie zrozumieć zagrożenia. Patrząc na to wszystko już się nie dziwię tym, którzy uwierzyli w propagandę TVPis czy KK. Jak niewiele dla ludzi musi być warte ich życie, skoro w imię idei czy zabawy są skłonni min ryzykować.

Czeka nas ciężki czas, bo jakoś trudno uwierzyć, że u nas będzie inaczej niż gdzieś indziej. Chciałbym być złym prorokiem, ale nauczony doświadczeniem, raczej spodziewam się tego gorszego scenariusza. Szczególnie, że u władzy mamy ludzi, którzy już wykazali swój profesjonalizm w wielu dziedzinach.

 

Więcej artykułów ...

Jeśli się podobało ... udostępnij

 

© ARTBAZAR.PL - 2004:2023
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie lub inne publikowanie tylko za zgodą autora.