strona autorska
Robert S Węgrzyn

Artykuły

Warszawa 25.11.2019

Refleksja nieobiektywna

#życie #przemyślenia #ludzie #relacje #przemiany #kraj

Wywaliło. Wszystko pływa w fekaliach i śmierdzi, że wejść trudno. Może i te kafelki nie były nieskazitelnie czyste. Może i podłoga domagała się czasem mopa. Może i ogólnie zapach był lekko duszący, ale teraz definitywnie sprzątania będzie na długi czas. Jest jednak mały problem. Szambo dalej wybija i trudno znaleźć fachowca, który by przynajmniej wiedział jak to zatrzymać ....

Warszawa 12.11.2019

Pudełkologia

#życie #przemyślenia #ludzie #relacje

Żyjemy w pudełkach. Organizacyjnych, intelektualnych, kulturowych i wszelakich innych przymiotnikach naszego jestestwa. Mamy swoje pudełko-dom, pudełko-praca, pudełko-znajomi i tak by można było wymieniać dość długo. Na pierwszy rzut oka, skoro tyle tych pudełek to można by odnieść wrażenie, że to jednak otwarta przestrzeń, że nasze pudełka nie mają ścian. Jednak czy na pewno?

Warszawa 09.09.2010

Jak żyć z ubezpieczeń?

#życie #ubezpieczenia #pieniądze #bezradność

Zalanie, zniszczenie, dewastacja i tak by można ciągnąć w nieskończoność. Jak to mówią: o nieszczęście nietrudno. W tym celu, już dość dawno wymyślono ubezpieczenia. Mechanizm jest prosty: płaci wiele osób a szkoda przytrafia się jednemu czy dwóm.

Warszawa 09.06.2016

Perspektywa drewutni

#życie #przemiany #polityka #plus #pieniądze

Późny poranek, gdzieś w podkarpackim mateczniku, gdzie i krzyż przydrożny umajony a i wieczorami pieśń maryjna się niesie. Zapyziały sklepik na końcu wioski. Właściciel dumny zza lady wygląda, bo choć już jest bogatszy od reszty to jest nadzieja na więcej.


Widzieć, patrząc
Rozumieć widząc ...

© ARTBAZAR.PL - 2004:2020
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie lub inne publikowanie tylko za zgodą autora.